Участница:Людмила7778 — различия между версиями
(статья) |
(конспект уроку) |
||
Строка 1: | Строка 1: | ||
− | http://zw.ciit.zp.ua/index.php/ | + | http://zw.ciit.zp.ua/index.php/ конспект урок для 6 класу на тему "ВІТЕР" |
+ | Тип уроку: вивчення нового матеріалу. | ||
+ | Мета уроку: | ||
+ | Навчальна: повторити тему «Атмосферний тиск», розкерити зміст терміну «вітер», розглянути причини утворення вітру, від чого залежить сила та напрям вітру, сформувати уявлення про бриз; | ||
+ | Навчити учнів складати план, використовувати умовні знаки, навчити складати розу вітру; | ||
+ | Розвиваюча: продовжити формування вміння та навички про причино - наслідкові зв’язки. | ||
+ | Обладнання: султанчик на високому штатіви, дві повітряні кульки, на дошці схеми – малюнки досліду Торричелі, бриз денний та нічний, динамічна модель «кругообігу води», схема основних та допоміжних сторін горизонту (для рози вітрів). | ||
+ | Основні питання уроку: | ||
+ | 1. Як утворюється вітер? | ||
+ | 2. Від чого залежить сила вітру? | ||
+ | 3. Що таке бриз? | ||
+ | 4. Значення вітру. | ||
+ | 5. Роза вітрів. | ||
+ | Хід урока. | ||
+ | Організаційний момент. | ||
+ | Актуалізація знань та вмінь формі мозгового штурму: | ||
+ | 1. Які властивості повітря ви можете назвати? | ||
+ | 2. Хто першим виміряв атмосферний тиск та посніть схему на дошці? | ||
+ | 3. На якому досліді ми впевненились, що чим вище h Д, тим нижче h стовбчика рідини? | ||
+ | Мотивація. | ||
+ | Вивчення нового матеріалу. | ||
+ | 1. АТ має велике значення для утворення унікального явища природи. Спочатку ми отримуємо його дослідним шляхом (Демонстрація досліду с повітряними кульками та султанчиком | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | (На дошці написати тему та основні питання уроку) | ||
+ | Зробити короткий запис до першого питання. | ||
+ | |||
+ | |||
+ | 2. Від чого залежить сила та напрям вітру?(дослід з двома кульками) | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Висновок: від різниці тиску: чим більша різниця тим сильніший вітер(записати в робочий зошит) | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | 3. Значення вітру: | ||
+ | - ветер, ветер, ты могуч…… | ||
+ | - ветер по морю гуляет …… | ||
+ | - роль вітру в кругообігу води ( до магнітної дошки) | ||
+ | - яке значення вітру ви можете назвати? | ||
+ | - назвати позитивні риси впливу вітру для людини? ( читання хрестоматії, стр 197, 200) | ||
+ | |||
+ | 4. Є на планеті місця де завжди існує різниця між тиском, а отже, і постійно дме вітер. Прикладом є місцеві вітри - Бриз. | ||
+ | (пояснення по схемі утворення бризу в підручнику стр. 134, мал. 140, записувати в зошит) | ||
+ | 5. Напрям вітру залежить від того звідки дме вітер, якщо з ПН то північний т.д. за вітром постійно ведеться спостереження. Навіщо? (питання до учнів) | ||
+ | 6. За данними свого календ арика погоди за лютий місяць складаємо розу вітрів ( вчитель на дошці креслить та пояснює розу вітрів). В підручнику стр. 136 мал. 144 | ||
+ | |||
+ | 7. Домашнє завдання.. Прочитати параграф підручника 34, відповісти на питання в кінці параграфу (для всього класу). Підготувати додаткову інформацію про місцеві вітри ( на високий бал). | ||
+ | 8. Закріплення знань, отриманних на уроці з теми «Вітер». | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | Використана література: | ||
+ | 1. Програма з географії 6 клас, 2014 р. | ||
+ | 2. В. М. Бойко, С. В. Міхелі Географія, 6 клас, Х.; «Сицилия», 2014 |
Текущая версия на 17:03, 22 декабря 2015
http://zw.ciit.zp.ua/index.php/ конспект урок для 6 класу на тему "ВІТЕР" Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Мета уроку: Навчальна: повторити тему «Атмосферний тиск», розкерити зміст терміну «вітер», розглянути причини утворення вітру, від чого залежить сила та напрям вітру, сформувати уявлення про бриз; Навчити учнів складати план, використовувати умовні знаки, навчити складати розу вітру; Розвиваюча: продовжити формування вміння та навички про причино - наслідкові зв’язки. Обладнання: султанчик на високому штатіви, дві повітряні кульки, на дошці схеми – малюнки досліду Торричелі, бриз денний та нічний, динамічна модель «кругообігу води», схема основних та допоміжних сторін горизонту (для рози вітрів). Основні питання уроку: 1. Як утворюється вітер? 2. Від чого залежить сила вітру? 3. Що таке бриз? 4. Значення вітру. 5. Роза вітрів. Хід урока. Організаційний момент. Актуалізація знань та вмінь формі мозгового штурму: 1. Які властивості повітря ви можете назвати? 2. Хто першим виміряв атмосферний тиск та посніть схему на дошці? 3. На якому досліді ми впевненились, що чим вище h Д, тим нижче h стовбчика рідини? Мотивація. Вивчення нового матеріалу. 1. АТ має велике значення для утворення унікального явища природи. Спочатку ми отримуємо його дослідним шляхом (Демонстрація досліду с повітряними кульками та султанчиком
(На дошці написати тему та основні питання уроку) Зробити короткий запис до першого питання.
2. Від чого залежить сила та напрям вітру?(дослід з двома кульками)
Висновок: від різниці тиску: чим більша різниця тим сильніший вітер(записати в робочий зошит)
3. Значення вітру: - ветер, ветер, ты могуч…… - ветер по морю гуляет …… - роль вітру в кругообігу води ( до магнітної дошки) - яке значення вітру ви можете назвати? - назвати позитивні риси впливу вітру для людини? ( читання хрестоматії, стр 197, 200)
4. Є на планеті місця де завжди існує різниця між тиском, а отже, і постійно дме вітер. Прикладом є місцеві вітри - Бриз. (пояснення по схемі утворення бризу в підручнику стр. 134, мал. 140, записувати в зошит) 5. Напрям вітру залежить від того звідки дме вітер, якщо з ПН то північний т.д. за вітром постійно ведеться спостереження. Навіщо? (питання до учнів) 6. За данними свого календ арика погоди за лютий місяць складаємо розу вітрів ( вчитель на дошці креслить та пояснює розу вітрів). В підручнику стр. 136 мал. 144
7. Домашнє завдання.. Прочитати параграф підручника 34, відповісти на питання в кінці параграфу (для всього класу). Підготувати додаткову інформацію про місцеві вітри ( на високий бал). 8. Закріплення знань, отриманних на уроці з теми «Вітер».
Використана література: 1. Програма з географії 6 клас, 2014 р. 2. В. М. Бойко, С. В. Міхелі Географія, 6 клас, Х.; «Сицилия», 2014