Шаблон:Box8Новини
Новини на порталі ЗапоВікі
Спікери зимової сесії будуть обиратися організаційним комітетом на конкурсній основі за критеріями: новизна та актуальність теми/матеріалів, науковість, інформативність та змістовність доповіді/матеріалів, якість презентаційних відеоматеріалів. Організаційний комітет розглядає тільки анкети учасників, які відповідають вимогам (із завантаженим портфоліо). Результати відбору буде повідомлено після 10 грудня 2019 року.
Організатори «STEM-школи – 2020»: відділ STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», видавництво «Видавничий дім «Освіта».Розробка нацстратегії відбуватиметься у такі етапи:
- проведення дослідження щодо поточного стану проблеми в Україні, зокрема, за допомогою онлайнопитувань серед батьків та дітей, а також партнерів із державного, громадського та приватного секторів;
- візит міжнародних експертів до України, який заплановано на 11-15 листопада поточного року з метою налагодження подальшої співпраці;
- розробка та презентація рекомендацій Міжнародного союзу електрозв’язку, обговорення напрацювань та створення плану дій з розробки стратегії;
- рекомендації міжнародних експертів, розроблені за участю профільних представників українського державного, громадського та приватного секторів, і ляжуть в основу майбутньої стратегії з захисту дітей в Інтернеті, яка буде розроблена вже наступного року.
- Хто може взяти участь? Учні шкіл, ліцеїв, коледжів з 1 по 11 клас.
- Що чекає учасників? Задоволення, дипломи, призи, публікація кращих проектів на it-science.com.ua, визнання на Всеукраїнському рівні і цінні подарунки від спонсорів.
- Номінації 2019:
- Навчаємось разом з Рудим Котом! (уроки, тести або практичні завдання з різних предметів)
- Ігри (аркаїдні, бродилки, стратегії, перегони, бойовики тощо)
- Цифрові історії
- Досліджуємо світ! (Scratch не тільки інструмент створення програм, а ще й майстер керування пристроями.)
На сайті можна дізнатися про спеціальності журналіста, психолога, викладача, сценариста, менеджера з комунікацій та букера модельного агентства.
Про свою роботу розкажуть розробник чат-ботів у «Facebook», E-commerce та softskill тренер. Цікаво буде довідатись про історію успіху Марини Петровської, яка входить в топ-20 блогерів Києва, отримати поради від української акторки Яніни Андреєвої. Також на онлайн-платформі «ChoiZY» з’явився проєкт з паралімпійцями. На ресурсі для перегляду вже доступні 10 професій.
Профорієнтаційна платформа доступна для всіх безкоштовно за посиланням: https://www.choizy.org/Ми щодня використовуємо сервіси Google для роботи, навчання та розваг. Але чи знають українські школярі про усі можливості найпопулярніших сервісів та програмних продуктів? Чи кожен з вас може вже зараз сказати, з чого почалася історія компанії та хто саме заснував Google?
Завдання конкурсу розроблені без прив’язки до шкільної програми. Вони допоможуть учням 1–11 класів дізнатися цікаві факти з історії Google, а також покращити знання про можливості використання інтернет-сервісів цієї компанії.
Дедлайн:
- 9.09-9.10 - реєстрація на конкурс;
- 9.09-9.10 - доступ до завдань.
Анкети отримані за допомогою цієї форми приймають участь у грантовій програмі з 3 (трьома) пакетами обладнання та методичних матеріалів для участі у міжнародній STEM програмі FIRST LEGO League Junior.
1 пакет складається з:
- планшету
- LEGO-набору WeDo 2.0
- акумуляторів та зарядного пристрою
- обов'язкового набору сезону – “Inspire Set”
- методичних матеріалів
- запрошення до участі у семінарі для тренерів FIRST LEGO League Junior (без робототехніки)
Заявки приймаються до 21.09.2019 (включно). Визначення переможців грантової програми відбудеться до 26.09.2019 Результати будуть повідомлені 27.09.2019 на освітньо-розважальному YouTube каналі "НАВЧАЄМОСЯ РАЗОМ" (https://www.youtube.com/channel/UCo8KNXmB8Yb_07FzwCL6HgQ)
Детальніше - Грант сільським школам для участі в міжнародній програмі FIRST LEGO League JuniorЯкщо ви:
- працюєте з анімацією або хочете почати використовувати її у своїй роботі та для висвітлення тем, з якими працюєте;
- педагог, що хоче змін;
- викладаєте у секції або школі анімації й хочете навчитись нових технік;
- представляєте ГО й хочете використовувати анімацію, як інструмент соціальних змін;
- активна людина, яка хоче єднати інших навколо анімації,
запрошуємо подати заявку та взяти участь у фестивалі.
У вас буде можливість познайомитись з професіоналами у сфері анімації, навчитись знімати мультфільми та поширювати свої ідеї через них, маючи мінімум ресурсів.
Група ФБ Фестиваль анімації Равликфест
Форма реєстраціїДедлайн проведення віртуальних етапів змагань
- І етап: 1-27 жовтня
- ІІ етап: 5-25 листопада
- ІІІ етап: 28 листопада - 19 грудня
- Відбіркові етапи обласного та всеукраїнського рівня відбудуться на початку 2020 року.
Дедлайн:
- 27.09-03.10.2019 - реєстрація учасників (посилання буде розміщено на сторінці ФБ “У світі кодування”)
- 04–05.10.2019 - отримання учасниками посилання на веб квест та умов проведення змагання
- 07-10.10.2019 - веб-квест
- 11-21.10.2019 - підведення підсумків
- 22.10.2019 - оголошення переможців
- 23-31.10.2019 - отримання електронних сертифікатів учасниками
- 28–31.10.2019 – отримання призів переможцями
Змагання MakeX Starter (City Guardian) відбудеться 29 вересня на виставці CEE & CEE Games 2019 у м. Києві. (https://ceeua.com)
Переможці будуть нагороджені коштовними призами й матимуть нагоду взяти участь у фіналі MakeX у Китаї, де змагатимуться з командами з 50 країн світу за головний приз – $72 000!
Детальніше про подію можна дізнатися за посиланням: MakeX Starter UkraineПро це повідомила “Освіторія Медіа”.
“Діти – найбільші фантазери у світі. Та іноді їхня мрійливість обмежується буденністю, раціональністю, дорослою практичністю. Тож нагадаймо і їм, і собі, як важливо та чудово мріяти разом. Головне: продовжуйте мріяти й після дзвоника на перерву!”, – йдеться у передмові до конспекту.
Детальніше - Урок мріїУмови участі у конкурсі Meet Kids:
- Відеоролик має особисто зняти дитина або група дітей на камеру чи мобільний телефон. Ролики, зняті батьками або іншими особами віком від 16 років, не можуть брати участь у конкурсі;
- Відеоролики, зроблені раніше 1 липня 2018 року не приймають;
- Хронометраж — до 7 хвилин!
Як взяти участь у конкурсі:
- Заповнити заявку до 15 вересня;
- Найкращі ролики, які відберуть до участі у конкурсі, розмістять на сайті фестивалю з 20 вересня;
- Переможця оберуть глядацьким голосуванням.
- Найкращий дитячий відеоролик конкурсу MEETKIDS оголосять 29 вересня.
Дедлайн: до 10 вересня 2019 року
УМОВИ ПРОГРАМИ:
- Освітня (не)конференція має бути проведена у будь-який день з 15 листопада 2019 до 31 травня 2020 року. Рекомендована кількість учасниць/-ків (не)конференції - 150 осіб.
- Брати участь у конкурсі можуть усі охочі, проте перевага надаватиметься заявкам загальноосвітніх закладів (усіх типів та форм власності).
- Після оголошення результатів конкурсу координатори/-ки проектів, які будуть відібрані для реалізації, засвідчують особистим підписом свою згоду з Умовами проведення освітніх (не)конференцій програми "EdCamp in a Box".
- Власне заявка і безпосередньо (не)конференція мають відповідати політиці рівності шансів та недискримінації в освіті, враховувати ненасильницьку та гендерночутиву мову.
- Після завершення (не)конференції координаторка/-ор надає в оргкомітет описовий та фінансовий звіти (із долученням чеків) за встановленими формами (надсилаються після оголошення результатів конкурсу разом з докладними умовами проведення).
- Ми працюємо над тим, щоб коробка містила якнайбільше всього потрібного: як повний набір друкованих матеріалів (від беджів до сертифікатів на всіх учасників/-ць події (загалом тираж 15-ти позицій для 150 учасників/-ць) та консультативну підтримку, так і грошову допомогу. Рекомендуємо планувати бюджет події, орієнтуючись на суму 10 000 гривень.
- Основними критеріями конкурсного відбору є Ваше бачення програми, команди та бюджету заходу. Такі критерії як вік, стать, регіон, звання чи стаж роботи не є визначальними.
- EdCamp Ukraine не заперечує (а тільки вітає!) залучення коштів з інших джерел :-) Якщо це не політичні партії чи компанії з виробництва тютюну, алкоголю тощо.
Наша область багата на таланти. У кожному місті, селі, селищі, громаді, районі є свої відомі імена, серед яких - визначні письменники і поети.
Як зазначає Стадніченко О.О. в статті «Літературне Запоріжжя в контексті українського літературного процесу»: «… перед нами постає барвиста панорама, представлена іменами непересічних літераторів: від кобзарів-ліриків, що закладали підґрунтя нашої духовності, відомих постатей в історії української науки, літератури, культури, які репрезентували наш край наприкінці ХІХ - поч. ХХ ст., до молодих літераторів початку третього тисячоліття, таких несхожих на попередників, які вже встигли по-іншому осмислити сьогодення і своєю творчістю відкрити літературний процес ХХІ ст.: С. Аніщенко, М. Брацило, Г. Вівчар, П. Вольвача та ін.»
Тому в межах проведення мережевого обласного проекту "Письменники Запорізького краю", який присвячений 80-річчю від утворення області, ми пропонуємо всім бажаючим взяти участь у:
- створення веб-енциклопедії "Письменники Запорізького краю";
- мережева акція "Читаємо твори письменників рідного краю".
Фіналісти конкурсу отримають грошові призи у розмірі 5000 гривень.
Дедлайн:
- Перший етап (28.05 – 23.09.2019 року) інформаційний — інформування учасників про проведення Конкурсу, прийом заявок і подача робіт для участі у Конкурсі;
- Другий етап (жовтень 2019) відбірковий — оцінка робіт та відбір кращих робіт для участі у Третьому етапі Конкурсу.
- Третій етап (листопад 2019) фінал— фінальному заході в м. Київ, публічний захист кращих робіт, оцінка журі та нагородження переможців Конкурсу
- Четвертий етап (грудень 2018 – червень 2019) – представлення кращих конкурсних робіт, у відеоформаті через онлайн-платформу, поширення досвіду учасників конкурсу у ЗМІ.
Цим листом висловлюємо Вам свою повагу та вдячність за щорічну підтримку ідеї Дня безпечного Інтернету! День безпечного Інтернету запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. В Україні комітет Дня безпечного Інтернету представляє Центр кращого Інтернету.
Щороку до Дня безпечного Інтернету в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій. 150 країн офіційно підтримали День безпечного Інтернету 5 лютого 2019 року. Завдяки Вашій роботі в Україні до Дня безпечного Інтернету офіційно долучились понад 1400 закладів освіти, бібліотек та громадських організацій. Понад 18000 освітян та бібліотекарів у всіх областях України взяли участь в освітніх заходах із безпеки в Інтернеті. 142 500 дітей та молодих людей взяли участь в офіційно зареєстрованих заходах, присвячених безпеці в Інтернеті.
І ми знаємо, що завдяки Вашим зусиллям, підвищення освіченості дітей, молоді, батьків та освітян з питань безпеки в Інтернеті відбувається щодня, і в таких заходах беруть участь набагато більше дітей та молоді.
Використовуючи нагоду, запрошуємо долучитись до Дня безпечного Інтернету у 2019-2020 навчальному році, який відбудеться 11 лютого 2020 року під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Детальна інформація про День безпечного Інтернету та освітні ресурси опубліковані на сайті Центру кращого Інтернету: https://betterinternetcentre.org Ще раз висловлюємо щиру вдячність за підтримку ідеї Дня безпечного Інтернету у 2019 році та бажаємо натхнення для відпустки!
З побажаннями безпеки онлайн та офлайн, Центр кращого ІнтернетуНові курси:
- Мистецтво публічних виступів: тут навчать продумувати і проводити презентації та виступи, щоб максимально зацікавити аудиторію.
- Як ділитись ідеями за допомогою історій і візуалізацій: зможеш познайомитись з простими інструментами: асоціативні карти, історії та інші, які допомагають донести людям ідеї та зацікавити їх.
- Вступ до ділового спілкування: навчишся створювати прості, зрозумілі і добре структуровані листи, презентації або звіти.
- Ефективне налагодження зв’язків: курс познайомить з принципами створення мережі контактів і допоможе створити свій власний професійний бренд.
Кожен курс складається із 4-5 відеоуроків по 15-35 хвилин кожен. Рекомендують проходити їх послідовно. Курси стануть доступні відразу після реєстрації на платформі Digital Workshop, почати навчання можна вже сьогодні.
Детальніше - Google запустив 4 нові безкоштовні освітні онлайн-курсиЗ огляду на те, що проблема булінгу в школі, зокрема й початковій, ще не достатньо висвітлена в Україні, у звіті увагу приділено, з одного боку, окремим теоретичним питанням, пов’язаним із відповідною проблематикою, та огляду попередніх моніторингових досліджень в Україні та за кордоном щодо булінгу, а з іншого, –результатам аналізу даних, отриманих за підсумками тестування й анкетування випускників початкової школи під час основного етапу моніторингового дослідження 2018р., із погляду наявності зв’язку між успішністю учнів в оволодінні математичною та читацькою компетентностями та випадками, що мають ознаки булінгу, а також зв’язку між деякими факторами особистісного та соціального рівнів, що можуть розглядатися як передумови для формування ситуацій булінгу в початковій школі.
Важливим складником є список джерел, де наведено значну кількість наукової літератури з булінгової проблематики, а також додаток, де запропоновано інформацію про актуальні джерела, що сприятимуть поглибленню уявлень освітян, батьків щодо булінгу й механізмів його попередження та боротьби з ним.
Матеріали звіту можуть бути корисними для управлінців у галузі освіти, учителів, науковців, а також усіх, хто займається питаннями освітніх вимірювань, моніторингових досліджень в освітіВи можете завантажити українську версію посібника тут:
- Методичний посібник для вчителів: https://goo.gl/gMfGnE
- Робочий зошит для учнів: https://goo.gl/EdR4x6
- Методичні рекомендації та програма курсу «Основи академічного письма»
- «Академічна доброчесність та бібліотеки» ‒ навчальна програма підвищення кваліфікації працівників бібліотек
- «Рекомендації з академічної доброчесності» та«Розширений глосарій термінів та понять із академічної доброчесності»
- «Деякі рекомендації щодо впровадження етичних кодексів в українських вищих навчальних закладах»
- Український переклад праці «Фундаментальні цінності академічної доброчесності»
- Інфографіка про академічну доброчесність для школярів
- YouTube каналі Проекту SAIUP
- Конспекти уроків з академічної доброчесності
- Методичні вказівки для вчителів та робочий зошит «Виховуємо академічну доброчесність в школі»
Для цілей конкурсу, вуглецева нейтральність означає позитивну різницю між скороченням викидів CO2 внаслідок здійснення кліматично-дружніх вчинків шкільною спільнотою та вуглецевими викидами внаслідок роботи школи. Такі викиди будуть розраховуватися самими учнями з допомогою команди проекту Кліматичні Краплі, тоді як скорочення викидів CO2 будуть фіксуватися у додатку Кліматичні Краплі. Кліматично-дружні вчинки включають сортування відходів, висадку дерев та заходи з енергозбереження, а кліматичні проекти – будь-які ініціативи у школі чи за її межами, які приводять до скорочення викидів парникових газів. Такі проекти можуть здійснюватися самостійно або у співпраці з місцевими громадами, бізнесом чи владою.
Детальніше -Кліматичні крапліМета курсу – навчити освітян розпізнавати ситуації булінгу (цькування) та вчасно і правильно реагувати на його прояви в освітньому середовищі.
Цей курс підготовлений в рамках створення національної системи протидії та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти Міністерством освіти і науки України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та українського громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів Prometheus.
Детальніше - Курс "Протидія та попередження булінгу в закладах освіти"На сьогодні активна версія 0.15, у якій є можливість додавати відео, малювати та багато іншого.
Приклади: