Головна сторінка

Материал из ЗапоВики
Версия от 09:32, 2 августа 2018; Dominic28 (обсуждение | вклад)

(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Zapowikiikon.jpg Virtualspilnot.jpg Konkursikon.png Treningikon.png Seminarikon.png
ЗапоВікі Віртуальні спільноти Конкурси Навчальні тренінги Семінари
Proekticon.jpg Ekatalogicon.jpg Internetresorch.jpg Wikislovnik.jpg Wikistattiicon.png
Освітні проекти Е-каталог Інтернет-ресурси ВікіСловник ВікіСтатті

Події 2018-2019 навчального року!
Запрошуємо до участі!!!

Autumn-209479 960 720.jpg Autumn-leaves-1486064 1474452602.jpg Along-the-autumn-ditch-1024x683.jpg
Освітні події. Вересень Освітні події. Жовтень Освітні події. Листопад

Новини на порталі ЗапоВікі

B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Додаток mozaik3D
Представляємо вашій увазі цікавий освітній мобільний додаток mozaik3D для перегляду понад 1200 навчальних 3D-сцен на смартфоні чи планшеті. Вони надають унікальну допомогу в навчанні вдома у приємному, ігровому порядку.

Додаток працює в 3х варіантах: демонстрація декількох роликів; безкоштовна реєстрація та доступ до багатьох освітніх роликів; платний доступ.

3D-моделі розроблені для учнів та студентів віком від 8 до 18 років. Інтерактивні навчальні сцени з історії, технології, фізики, математики, біології, хімії, географії та образотворчого мистецтва перетворять навчання у цікаву гру.

3D-сцени є повністю інтерактивними: їх можна обертати, збільшувати та переглядати під різними кутами. Завдяки зручній навігації ви можете легко пересуватися по складних сценах. Деякі 3D містять режим "Прогулянка", який дозволяє самостійно рухатися у 3D-сцені та вивчати її зсередини. Більшість 3D містять вбудований голосовий супровід та анімації. Окрім цього, 3D містять вбудовані тести, розважальні вікторини та інші інтерактивні елементи. 3D-сцени доступні на декількох мовах, що дає чудову можливість вивчати та практикувати іноземні мови.

Посилання на додаток у Google Play - mozaik3D app

Посилання на сайт - Mozaik
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Конкурс “Кращий STEM-урок”
З метою популяризації ідей STEM-освіти, виявлення і підтримки талановитих педагогічних працівників, створення бази даних розробок інтегрованих уроків/заходів та заохочення педагогів застосовувати STEM-технології під час навчання молоді, а також мотивування дівчат-підлітків вивчати через STEM-підходи природничо-технічні науки проводиться конкурс «Кращий STEM-урок».

До участі у конкурсі запрошуються педагогічні працівники закладів загальної середньої, позашкільної, спеціалізованої, професійної (професійно-технічної) освіти всіх форм власності.

Конкурс організовується і проводиться Громадською організацією Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», Фондом ООН у галузі народонаселення і Міністерством освіти і науки України за підтримки партнерів: ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Громадська спілка «СТЕМ КОАЛІЦІЯ».

Детальніше - Лист ІМЗО від 04.09.2018 № 22.1/10-3097 “Про проведення конкурсу “Кращий STEM-урок”
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Всеукраїнський веб квест для дівчат «У світі кодування 2018»
Всеукраїнський веб квест для дівчат «У світі кодування 2018» буде проходити з 8 по 12 жовтня он-лайн.

Прийняти участь у веб квесті зможуть усі дівчата України 6-8 класу, які попередньо зареєструються.

Усі учасниці веб квесту отримають електронні дипломи учасників, а переможці – цінні подарунки. Оголошення результатів веб квесту планується 19 жовтня.

Детальніше - Всеукраїнський веб квест для дівчат «У світі кодування 2018»
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ»
Безкоштовний конкурс, який об'єднує всіх, хто користується інтернетом, та допомагає учням 1–11 класів отримувати максимум користі, часу, проведеного за комп'ютером. Головна мета — нагадати про необхідність інформування учнів про небезпеки, з якими вони можуть зіткнутися в інтернеті.

Незалежно від результатів конкурсу, кожен учасник отримає електронний сертифікат про участь. Переможці будуть нагороджені дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів.

Кожен вчитель, чиї учні візьмуть участь в конкурсі «Безпечний інтернет», отримає подяку, яка стане підтвердженням його професійної активності та доповнить учительське портфоліо.

Конкурс проходить у зручному онлайн-форматі. Завдання потрібно розв'язувати прямо на сайті, куди можна потрапити з комп'ютера або планшета, під'єднаного до інтернет-мережі. Учень сам обирає час для участі в конкурсі (в проміжку, зазначеному організаторами), проте всі завдання потрібно розв'язати за один раз, вклавшись у 40 хвилин. Після завершення роботи на завданнями учень побачить свій результат та зможе отримати свою нагороду.

Детальніше - ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ»
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Конкурс “Лови фейк!”
Інститут масової інформації в межах проекту “Розвиток відповідальних інтернет-ЗМІ” за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки оголошує конкурс “Лови фейк!”

Конкурс проводиться у трьох номінаціях:

 • І. Виявлення фейків у медіа
 • ІІ. Виявлення фейкових зображень у медіа
 • ІІІ. Виявлення неправдивих заяв політиків у медіа

У кожній номінації буде визначено по 3 переможця з гонорарним фондом:

 • 1 місце — 5000 грн
 • 2 місце — 4000 грн
 • 3 місце — 3000 грн
Детальніше - Конкурс “Лови фейк!”
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Антибуллінг
Булінг, цькування (англ. bully — залякувати, цькувати, задирати) — систематичне агресивне переслідування і цькування, залякування із застосуванням фізичної сили з метою примусу або домінування (джерело - словник іншомовних слів).

Мобінг - цькування або емоційне насильство групою осіб з метою примусу індивіда до певних дій (джерело - словник іншомовних слів).

Кіберзалякування (кібернасильство) або булінг у кіберпросторі полягає у звинуваченні когось з використанням образливих слів, брехні та неправдивих чуток за допомогою електронної пошти, текстових повідомлень і повідомлень у соціальних мережах.

Пропонуємо вашій увазі корисні ресурси з антибулінгу:

B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
«Вікі любить пам’ятки»
1 вересня розпочнеться щорічний міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки», щоб зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року конкурс проходить у понад 50 країнах світу. Журі кожної країни-учасниці обирає десять найкращих світлин національного етапу, які братимуть участь у міжнародному етапі конкурсу.

Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Він традиційно триває із 1 по 30 вересня. Україна змагається у цьому конкурсі всьоме. До участі запрошуються усі охочі – і любителі, і професіонали.

У конкурсі є дві основні номінації: «Найкраще фото пам’ятки» і «Кількість сфотографованих пам’яток». Автори найкращих фотографій з України та кожного з регіонів, а також учасники, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток, будуть нагороджені цінними призами. До 1 листопада національне журі відбере десять найкращих фотографій, які будуть представлені на суд міжнародного журі. Також журі відзначить найкращі світлини з кожного регіону України.

Детальніше - Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки»
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
ВСЕУКРАЇНСЬКА ІНТЕРНЕТ-ОЛІМПІАДА «НА УРОК»
Запрошуємо до участі у Всеукраїнській Інтернет-олімпіаді "На Урок", яка пройде з 1 по 26 жовтня 2018 року.

Інтернет-олімпіада розрахована на всіх учнів і має на меті повторення та закріплення знань, здобутих під час попереднього навчального року з відповідної предметної дисципліни. Завдання розроблені відповідно до шкільної програми. Олімпіада «На Урок» має суттєву відмінність від типових конкурсних заходів – усі учні, перебуваючи в рівних умовах, зможуть проявити себе та отримати нагороду за роботу.

Терміни:

 • 1-30 вересня - реєстрація
 • 1-26 жовтня - олімпіада
 • 27-30 жовтня - підсумки
 • 31 жовтня - рехультати
Детальніше - https://naurok.com.ua/olimpiada
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
ТОП-10 Global Teacher Prize Ukraine
Вітаємо учителів України, які увійшло до ТОП-10 учителів країни за версією премії Global Teacher Prize Ukraine 2018.

Серед них, наш колега - Олександр Жук, учитель інформатики Комунального закладу "Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат "Джерело" Запорізької обласної ради.

Залишився останній етап - народне голосування!!! Віддати свій голос ви можете до 30 вересня на сайті ТСН - Global Teacher Prize Ukraine 2018.

Переможець конкурсу отримає головний приз — 250 000 грн, поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2019 та 1 рік безкоштовного навчання від організатора премії ГС "Освіторія".

Давайте підтримаємо нашого колегу!!!!
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Електронні версії підручників
На сайті Інституту модернізації змісту освіти з'явились посилання на електронні версії підручників:
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Міжнародний конкурс LET`S DISCOVER THE WORLD TOGETHER!
Стартує новий цікавий конкурс для учнів 2-11 класів, які є користувачами сайту Міксіке! Конкурс проводиться для учасників з України, Естонії та Грузії.

“LET`S DISCOVER THE WORLD TOGETHER!” - конкурс цікавих відеозапитань про світ, який ви відкриваєте для себе в подорожах. Подорожі бувають різні: на дачу, до родичів в інше село чи місто, до друзів в іншу області чи країну. Цікаве, захоплююче, дивовижне поруч, але чи всі вміють це побачити? Однак і побачити мало! Спробуйте зацікавити цим інших. Розкажіть про ваше відкриття у формі запитання і тим самим дайте їм шанс також стати віртуальними мандрівниками!

Умови конкурсу виконуються англійською мовою:

 • Сформулюйте питання про щось цікаве, що вас зацікавило під час подорожі, про що ви вперше дізнались.
 • Запишіть своє питання у вигляді відеоповідомлення. Місце, де ви будете писати відеоролік, певним чином повинно бути пов'язане із запитанням.
 • Розмістіть зняте відеозапитання у середовищі Google Drive (http://www.google.com/drive/) з дозволом на перегляд всім, хто має посилання (до кінця 2018 року).
 • Надішліть посилання на відео на конкурс.

Терміни подання відео на конкурс: з 21 травня до 21 вересня 2018 року.

Детальніше - http://miksike.net.ua
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерного мислення
Запрошуються учні 2-11 класів до участі у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп'ютерного мислення "Бебрас". Конкурс відбудеться 11-13 листопада 2018 року. Для участі потрібно подати заявку до 1 листопада 2018 року.

Детальніше - Міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерного мислення, Інші матеріали

Пропонуємо до ознайомлення матеріали школи програмування переможців Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної вправності «Бебрас–2017» (Львів–2017) / С.С.Жуковський, І.М.Порубльов, І.В.Скляр, Р.С.Шпакович ІSВN 978-966-496-448-4. У посібнику подано теоретичний матеріал і задачі, які опрацьовувались слухачами Школи програмування переможців конкурсу «Бебрас», що проходила у жовтні 2017 року в м. Львові. Ці матеріали будуть корисними вчителям інформатики й учням під час вивчення основ програмування та підготовки до олімпіад.

Джерело інформації
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Електронне портфоліо вчителя
Згідно з Концепцією розвитку педагогічної освіти (наказ Міністерства освіти і науки України № 776 від 16.07.2018 "Про затвердження Концепції розвитку педагогічної освіти"):
 • портфоліо педагога - опис у довільній формі освітніх та професійних здобутків педагога, який включає відомості про основні етапи навчання, професійного вдосконалення, включно з досягнутими результатами, інформації про участь у проектах, публікації, методичні розробки тощо. У портфоліо зазначаються основні напрями та завдання подальшого професійного удосконалення, можуть міститися копії відповідних документів. Портфоліо розміщується на офіційному веб-сайті закладу освіти, в якому працює педагог, у відкритому доступі або на веб-сайті засновника закладу освіти.
 • 3.1. Безперервний професійний розвиток та підвищення кваліфікації педагогічних працівників: "Безперервний професійний розвиток може здійснюватися шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти, а його результати накопичуватися в електронному портфоліо педагогічного працівника, що розміщується на веб-сайті закладу освіти (роботодавця педагогічного працівника), або його засновника.
 • 3.10. Оприлюднення результатів підвищення кваліфікації в межах політики прозорості та інформаційної відкритості закладів освіти: "Для забезпечення політики прозорості та інформаційної відкритості закладів освіти має забезпечуватися оприлюднення результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Зокрема, вбачається доцільним розміщення звітів про здобуті компетентності та результати навчання при підвищенні кваліфікації оприлюднювати в електронному портфоліо педагогічного працівника на веб-сайті закладу освіти...".

Концепція розвитку педагогічної освіти

Необхідно зазначити, що е-портфоліо можна створювати:

 • безпосередньо на веб-сайті закладу освіти;
 • на інших платформах (ВікіВікі, блоги, сайти тощо), вказуючи на веб-сайті закладу освіти лише посилання.
Приклади портфоліо, статті, презентації портфоліо можна переглянути у розділі - Інтернет-ресурси Портфоліо вчителя
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
ITBabyFest 2018
6 жовтня в Запоріжжі вже вдруге проходитиме захід від Центру розвитку кар'єри "Професіонали", що надихає дітей розвиватися та долучатися в сфері ІТ технологій, а в цьому році додається компонент інклюзії та залучаються люди з інвалідністю.

На заході буде презентовано новітні технології, що допомагають людям з інвалідністю, жити повноцінно та бути частиною суспільства, а також люди з інвалідністю, які знайшли себе в ІТ-сфері, та надають послуги, заробляють гроші і мають можливість реалізувати себе як фахівці.

Програма заходу:

 • презентації проектів, що мають на меті інклюзію людей з інвалідністю;
 • «жива бібліотека»;
 • презентація фото\відео\анімаційних робіт (що зроблено за участю людей з інвалідністю);
 • освітні можливості в ІТ для дітей та підлітків;
 • гаджети для розвитку.
Участь безкоштовна, але за попередньою реєстрацією за лінком - https://goo.gl/forms/PMSSvk63CYYPoMfy1
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Посібник із цифрового громадянства та безпеки під час роботи в Інтернеті
Навчально-методичний посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість», який пропонується увазі користувачів в Електронній бібліотеці Інституту модернізації змісту освіти, розроблений Google у співпраці з Альянсом із захисту користувачів в Інтернеті. Він отримав гриф Міністерства освіти і науки України та відзначений відповідним грифом Міжнародної спілки з використання технологій у сфері освіти.

Автори ресурсу зосередили увагу користувачів на п‘яти засадничих темах:

 • Діліться з обачністю (обачність в Інтернеті);
 • Не піддавайтеся обману (пильність в Інтернеті);
 • Бережіть свої таємниці (захист в Інтернеті);
 • Круто бути доброзичливим ! (доброзичливість в Інтернеті);
 • Сумніваєтеся? Спитайте! (сміливість в Інтернеті).
Джерело інформації
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
ВІТАЄМО!!!!
Вітаємо вчителів Запорізької області, які увійшли до ТОП-50 напівфіналістів премії Global Teacher Prize Ukraine:
 • Жук Олександр — Інформатика, Інклюзія; Запоріжжя; Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело»
 • Кабакова Олена — Астрономія, Фізика; Енергодар, Запорізька область; Енергодарський навчально-виховний комплекс №5
 • Муращенко Олена — Вчитель початкових класів; Запоріжжя; Запорізький класичний ліцей

31 серпня стане відомо імена ТОП-10 учителів країни. Вони зберуться у вересні в асесмент-центрі у Львові, де на них чекатимуть нові знайомства, робота в командах, розваги та презентації, під час яких члени журі оберуть переможця.

Вболіваємо за Вас!!!!
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Про принципи дотримання, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі
4 липня 2018 року Рада Європи прийняла нову Рекомендацію «Про принципи дотримання, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі».

Рекомендації містять вказівки щодо необхідності розроблення, втілення і моніторингу державами-членами Ради Європи комплексного стратегічного й скоординованого підходу, а також узгоджених дій і ефективної співпраці на національному та міжнародному рівнях щодо поваги, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі.

Деякі рекомендації:

 • Державам слід вживати відповідних заходів для того, щоб всі діти мали адекватний, доступний та надійний доступ до пристроїв, підключення, послуг і контенту, які спеціально призначені для дітей; у спеціальних публічних просторах такий доступ має бути безоплатним.
 • Держави повинні гарантувати права дитини на отримання та висловлення будь-яких поглядів, думок або висловлювань із важливих для них питань через засоби масової інформації за їх вибором та незалежно від того, чи їхні погляди й думки були позитивно сприйняті державою чи іншими учасниками.
 • Держави повинні вжити заходів, щоб забезпечити право дітей брати участь в іграх і в мирних зібраннях та об’єднаннях, а також сприяти участі, залученості, цифровому громадянству та життєстійкості, як в режимі он-лайн, так і поза мережею.

Повні тексти рекомендацій:

 • Оригінальний текст Рекомендації англійською мовою доступний за посиланням.
 • Неофіційний переклад Рекомендації CM/Rec(2018)7 українською мовою за посиланням.
Джерело інформації
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Фестиваль Scratch-проектів 2018
Продемонструйте свої творчі здібності, наполегливість, азарт, обізнаність. Покажіть, що Рудий кіт підкоряється вашому задуму. Подивіться, що вміють інші учні і покажіть, на що здатні ви.

Хто може взяти участь? Будь-хто, кому менше 18 років.

Що чекає учасників? Задоволення, дипломи, призи, публікація кращих проектів наit-science.com.ua, визнання на Всеукраїнському рівні і цінні подарунки від спонсорів.

Номінації:

 • Навчаємось разом з Рудим Котом! (уроки, тести або практичні завдання з різних предметів)
 • Ігри (аркаїдні, бродилки, стратегії, перегони, бойовики тощо)
 • Цифрові історії
 • Досліджуємо світ! (Scratch не тільки інструмент створення програм, а ще й майстер керування пристроями)

Роботи подаються до 1 листопада 2018 року

Детальніше про Фестиваль Scratch - проектів 2018
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Зміна сторінок віртуальних методичних об'єднань
Увага! У зв'язку зі змінами назв районів, появи об'єднань територіальних громад, створення блогів/сайтів методичних об'єднань розпочинається робота по зміні структури віртуальних методичних об'єднань.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Дистанційний тренінг "Впровадження квест-технології"
Запрошуємо пройти навчання у дистанційному тренінгу "Впровадження квест-технології в освітній процес". Тренінг "Впровадження квест-технології в освітній процес"
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Обласний фестиваль-огляд віртуальних бібліотечних виставок сучасної української літератури "Книги, які читаю Я …"
Запрошуємо до участі в обласному фестивалі віртуальних бібліотечних виставок сучасної української літератури "Книги, які читаю Я …" (поради фахівця)!

Мета конкурсу: популяризація книги і читання серед користувачів бібліотек; розвиток професійних здібностей бібліотечних працівників, активізація та стимулювання їхньої творчої ініціативи; підвищення рівня читацької та ІТ-компетентностей бібліотекарів закладів освіти.

Учасники фестивалю:бібліотечні працівники закладів освіти усіх типів.

Детальніше про фестиваль - Обласний фестиваль-огляд віртуальних бібліотечних виставок сучасної української літератури "Книги, які читаю Я …"